גילה עמר - אחות, דולה, מדריכת הכנה ללידה וליווי בהורות ראשונית 054-7747890 חיפה והצפון

 
מעקב רפואי בזמן הריון
טיפים ללידה קלה יותר
הכנת תיק ללידה
את יודעת ללדת
אמא יקרה
הנקה
ברית מילה
כללי זהב לבית בטוח
אתרים וספרים מומלצים
מכתבי תודה
גלריית תמונות
תוכנית לידה
בדרך להורות
 עמוד הבית  מי אני  מהי דולה?  קורסים פורום
 
אמא יקרה
 

עוד לפני שנולדתי ויצאתי לאוויר העולם, כבר ידעתי למצוץ, לפהק, להתמתח, להתגרד ולשפשף את הרגליים. לפעמים אפילו שיחקתי בחבל הטבור. אפילו כבר ידעתי על איזה צד יהיה לי נוח לשכב.

מרגע הלידה נאלצתי להתרגל לשינויים. הסביבה הנוזלית והחשוכה שחייתי בה ברחם ושהייתה רק שלי התחלפה בסביבה יבשה, פתוחה, רועשת ומוארת, אפשר לומר אפילו מסנוורת.

הרגשתי טוב מאוד כשהניחו אותי על הבטן שלך. היה נעים לחוש את המגע שלך, לשמוע את קצב נשימתך ולדעת שאינני בודד בעולם. אל תפחדי להחזיק אותי עוד קצת עלייך. אני כל כך זקוק לעזרתך, למגע זרועותייך, לצליל הקול שלך.
המגע הזה יעזור לי להיפרד ממך וללמוד לאט לאט את הגבולות שלי ושלך. בינתיים, הידיים שלך הן הגבולות שלי, הן שמחזיקות אותי ומנחות אותי בעולם.

אל תתני לי לבכות יותר מדי. אין לי עדיין מושגים של הרבה ומעט. לאט לאט אלמד ואגדל ואז אוכל בעצמי לארגן את התחושות הזורמות בתוכי.

היכולת לחוש ולהרגיש התפתחה אצלי מוקדם מאוד, הרבה לפני שנולדתי ואפילו לפני שגמרתי להתפתח בתוך הרחם, כבר שהיתי בן עשרים שבועות יכולתי לשמוע ולהבדיל בין קולך לבין קול עבה ונמוך, ששייך כנראה, לאבא. יכולתי גם להבדיל מתי את שקטה ורגועה ומתי את מתוחה ועצבנית.

כל החודשים שהייתי אצלך ברחם היו מן מעבדה שבה למדתי מה עומד לקרות לי. וכבר אז ידעתי שלא תמיד הכל חלק. את אמנם אוהבת אותי ורוצה בי, אבל גם אצלך יש מצבי רוח. אל תדאגי, אמא ! ממה שלמדתי במעבדה שברחם אני יודע שאוכל להסתגל לתנאים החדשים, לאט לאט.

אומרים שהתפקיד שלך הוא להעביר לי את כל המידע על מה שמתרחש בעולם. אני מבקש, אמא, אל תבהילי אותי עם כל הדברים הנוראים שמתרחשים בעולם. ואל תרגשי אותי יותר מדי עם הדברים הנפלאים שקורים בו. בינתיים אני מסוגל לקלוט רק חלק קטן מכל זה. בשלב זה כולי תחושות. אני מתחיל להבדיל בין חום לקור, בין חושך לאור, בין רעש צורם למוסיקה חרישית, בין נעים ללא נעים. כולי תלוי בך שתמייני למעני את הגירויים הבאים מן החוץ ותפרשי אותם בשבילי. כשאגדל לאט לאט, אדע לעשות את זה בעצמי.

בשבילי, בעצם, רק אני קיים, ואת, מבחינתי, חלק ממני. להיות קיים פירושו להיות אתך. החזיקי אותי בזרועותייך, אני בטוח שאת יכולה לעשות את זה, אל תמסרי אותי לידיו של כל אחד. לפחות בימים הראשונים. יש אנשים שלא נעים לי להיות בידיהם. בידיך אני תמיד מרגיש טוב.

הייתי רוצה שתמשיכי להיניק אותי, אם תוכלי. לא יקרה גם אסון אם תשקי אותי מבקבוק, כל עוד תחזיקי אותי בזרועותייך ותקדישי לי את כל תשומת לבך. אל תסתכלי בטלוויזיה באותו זמן, אל תשוחחי בטלפון, תהיי רק איתי. אם תתני לי בשבועות הראשונים את כל מה שביקשתי כאן, אין זה אומר שאני תינוק מפונק, כך אני בונה את הבסיס לבריאות הנפשית שלי. לשמחת החיים שלי, לעושר הפנימי ולביטחון העצמי שלי. הטיפול שלך, הקרבה שלך, המגע שלך חשובים מאוד בשביל שאוכל לבנות את כל אלה.                                                                   באהבה, התינוק שלך

 


כל הזכויות שמורות © צרו קשר קורס דולות שיווק באינטרנט לידה הריון תקנון והצהרת פרטיות הקמת אתרים