רותי אורנוי - דולה, תומכת לידה, רפלקסולוגית בכירה ונטורופטית 050-6833287

מהי דולה
 עמוד הבית  מהי דולה  דוגמא  דוגמא פורום
בשמחה ובגאוה אני מציגה את עצמי

דולה ונטורופתית.
וגם בת-זוג, אמא, סבתא, דודה.

ועוד שפע הגדרות. (למשל אשה. למשל חברה. בשלנית. כמו שאמרתי עוד שפע הגדרות).

הייתי אמא במשרה מלאה במשך עשרים ושתיים שנים. כשצעיר ילדי הגיע לגיל ארבע-עשרה, הרגשתי שהזמן בשל לפתוח בקריירה חדשה. במשך שנתיים למדתי רפלקסולוגיה, פתחתי קליניקה בביתי. התחלתי במסע שלי כמטפלת.

ככל שהוספתי לטפל, כן הרגשתי שאני רוצה להרחיב ולגוון את הכלי הטיפולי שלי.

התחלתי בלימודי נטורופתיה ובמקביל עברתי את הכשרתי לדולה בקורס מופלא של גילה רונאל. בדומה לנשים אחרות בגילי היה לי עניין לא סגור עם הלידות שלי, שאמנם היו קלות ומהירות, אך הותירו אותי בתחושה קשה של עלבון והחמצה. האשה שבי, הפמיניסטית שבי, לא ידעה מנוח. היותי דולה היא דרכי לתרום לשינוי, לכך שלידה תהפוך לחוויה מעצימה, לכך שליולדת תהיה אפשרות בחירה אמיתית, שהלידה תהיה של היולדת.

 

אז מה, בעצם, אני עושה

כתומכת לידה מקצועית, אני נפגשת עם היולדת ובן זוגה (או כל מלווה אחר על פי בחירתה), פגישה של הכרות ראשונית. בפגישה זו אני שומעת על רצונותיה של היולדת באשר ללידה, לומדת להכיר את "פנטזיית הלידה" שלה ומדריכה את בני הזוג במה שצפוי בלידה. פגישה זו חשובה מאד לביסוס הקשר ביני לבין היולדת והמלווה שלה בלידה. בפגישה זו מתחיל תהליך התמיכה.

עם התקרב הלידה אני שומרת על קשר עם היולדת, עונה לשאלות המתעוררות, ופוגשת אותה על פי המצב בדרך כלל בבית החולים.

במהלך הצירים והלידה עצמה אני משתדלת לתמוך הן בפן הגופני והן בפן הנפשי. תפקידי הוא להקל על היולדת בכלים הטיפוליים שעומדים לרשותי כמו תנועה, עיסויים, רפלקסולוגיה, שינוי תנוחות, הדרכה לנשימה נכונה, הרפיה, דמיון מודרך. כמו כן אני מכירה היטב את המצבים הפסיכולוגיים של אישה בלידה ומנוסה בתמיכה בה במצבים אלו. מעבר לכל אלה אני נוכחת במלוא משמעות המלה, תורמת לרוגע ולתחושת בטחון.

אינני מתערבת בסוגיות רפואיות ואינני מחליטה עבור היולדת בעניינים אלו. על היולדת להחליט החלטות רפואיות יחד עם הרופא המטפל או הצוות הרפואי בבית החולים. למרות שאינני מתערבת בהחלטות רפואיות, לעיתים אוכל לגשר בין היולדת לבין הצוות, אם הדבר נחוץ.

ימים מספר לאחר הלידה אני מבקרת את היולדת בביתה. זוהי פגישה של סגירת מעגל.

היולדת מוזמנת להעזר בידע הנטורופתי שלי לטיפול בעצמה ובתינוקה.

 

למאמר המלא...


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים