זיו רעי-קורן: ליווי לידות והכנה פרטית ללידה בצפון 052-5496546

 
כוחן של מילים
לידה נרתיקית לאחר ניתוח קיסרי VBAC
אומגה 3 בהריון
 עמוד הבית  מי אני  ליווי בלידה  לידות ותודות - סיפורים ומכתבים פורום

על שליטה וחוסר שליטה

 

בחיי היום-יום שלנו "נדמה" לנו שאנו שולטים במהלך הדברים, אנו קובעים מה יקרה ומתי, אך למעשה זו אשליה – ביומיום יש לנו את הפריבילגיה להאמין באשליה הזו כיוון שכמעט תמיד אפשר לתמרן. משהו לא בדיוק קרה כמו שרצינו, נעקוף אותו ונמשיך לחשוב שאנו שולטים בכל – איכשהו ביום-יום אנחנו מצליחים להשלות את עצמנו ביכולת השליטה.

אולם בלידה, כיוון שזה תהליך אינטנסיבי ועוצמתי, אין מקום לתמרונים. כאילו לקחו את היומיום ודחסו לנקודת זמן ומרחב מאד קטנים, ופתאום אנחנו עומדים מול המקום של חוסר היכולת לשלוט – להחליט מה יהיה ואיך יהיה. מחשבות ורגשות שהיו חבויות בתוכנו עולות ומשפיעות עלינו ללא יכולת שליטה.  אשליית השליטה נגוזה ברגע.  האפשרות היחידה להמשיך באשליה היא לקחת מיד משככי כאבים – "אה חזרתי לשליטה, לא כואב לי", אך עדין אין לנו שליטה על תהליך הלידה.

 

דווקא העבודה על המקום של השחרור וחוסר השליטה כפי שאנו חווים ביומיום, כלומר "אני קובעת מה יקרה בכל רגע ורגע". במקום להתמקד בשליטה עלינו להתמקד בשחרור מתוך ביטחון, אמונה, ואמון בגוף שלנו. להעביר את השליטה מהמח החושב לאינטואיציה של הגוף.

"הכל קיים בתוכנו, נועדנו לזה, נועדנו ללדת". החסימות נובעות מדברים ששמענו, מחינוך, סיפורים, חיים בעולם שלא מעודד אותנו לסמוך על גופנו.

 

בעבודתי כדולה אני שמה דגש על העלאת הביטחון והאמון של היולדת בגופה וביכולתה ללדת.

יחד עם היולדת אנחנו מנסות להבין אילו אמצעים יעזרו לה להשתיק את המח החושב ולהעביר את ה"שליטה" למח הפרימיטיבי.  מה יאפשר לה להרגיש בטוחה ונינוחה בחדר הלידה.

 

אני ממליצה ליולדת לקרוא ולשמוע רק סיפורי לידה חיוביים ולהימנע לפחות עד הלידה מסיפורים שליליים. 
מסיפורים חיוביים ניתן ללמוד מה עזר לאותה יולדת - תפיסת העולם שלה לקראת הלידה וכיצד זו השפיעה עליה במהלך הלידה, כייצד היא התגברה על קשיים שעלו, מי ליווה אותה, תנועתיות בלידה, מגע, קבלה של התהליך כפי שהו, אמונה ועוד.... מסיפורים חיוביים ניתן לשאוב השראה ואמון.
לצערי אנו שומעים יותר סיפורים שליליים בחיים, כיוון שהם "מסופרים" יותר מהמקרים החיוביים, לא ניתן ללמוד מהם, הם מכוונים אותנו אל מחוזות הפחד והתסכול


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים