זיו רעי-קורן: ליווי לידות והכנה פרטית ללידה בצפון 052-5496546

 
כוחן של מילים
לידה נרתיקית לאחר ניתוח קיסרי VBAC
אומגה 3 בהריון
 עמוד הבית  מי אני  ליווי בלידה  לידות ותודות - סיפורים ומכתבים פורום
רציתי להרחיב על חשיבות הליווי ומקומה של הדולה בלידה, אך חשבתי שעדיף לשמוע
(או לקרוא) ממקור ראשון. לכן ביקשתי מזוגות ויולדות שליוויתי לכתוב על כך,
ואני שמחה להביא את דבריהם האוטנטיים.
 
כחל וארנון – לידה שנייה

משמעות הליווי עבורי:

אני חשתי רצון וצורך בליווי של אישה.

הרגשתי שאם בחדר הלידה תהיה איתי אישה אותה אני כבר מכירה,

ומעוררת בי תחושות של אמון ורוגע, זה יוכל לתרום ללידה טובה וקלה יותר.

גם סגנון הליווי של זיו מאוד משמעותי בעיני - נוכחות שקטה, מעורבת אך לא מתערבת, בודקת בעדינות מהו הצורך ועונה עליו.

הרגשתי כי הליווי היה משמעותי עבורי בקידום הצירים, הפתיחה התקדמה לאט מאוד, והרופא כבר הציץ לחדר ואמר שאם הקצב ימשיך להיות איטי הוא ירצה להתערב, אני לא הייתי מעוניינת בכל התערבות, זיו סייעה לצירים להתקדם ולהתפתח באמצעות לחיצות, תנועה ועוד.

אני חושבת שאם לא הייתי מלווה, בסיטואציה כזו, אולי לא היה לי את אורך הרוח ואת הכוח לעמוד על רצוני לאפשר ללידה להתפתח באופן טבעי.

אני חשה כי ליווי נשי מתאים, כמו הליווי של זיו היה משמעותי מאוד בחוויית הלידה שלנו, כחוויה חיובית ומעצימה, וברור לי שארצה בליווי שכזה גם בפעם הבאה.

כחל בין-אוסרי

 
הלידה של שני - 26.12.06

רוני ולילך אלון – לידה ראשונה

 

ההחלטה על ליווי של דולה נפלה לאחר התלבטות ארוכה. חששנו שהדולה תפריע לחוויה הזוגית ושרוני לא ימצא את עצמו בתהליך הלידה.

בדיעבד, זיו היא זו שעזרה לנו למצוא את המקום שלנו במהלך הלידה ואפשרה לכל אחד מאיתנו להיות הוא עצמו. אני יכולתי להיות בתוך הכאב של הצירים מתוך אמונה ביכולת של זיו ושל רוני לעזור לי, ורוני תמך בי כאשר זיו מדריכה אותו ונותנת למגע שלו הכוונה ותמיכה.

אחד מהרגעים המשמעותיים בתהליך הלידה יחד עם זיו היה דווקא בהמתנה לקבלה בחדר הלידה. אני ניסיתי להתמודד עם תחילתם של צירים חזקים וחיכיתי יחד עם המשפחה להתקבל לבדיקה. ברגע שזיו הגיעה אלי היא שמה את היד על הגב התחתון בדיוק במקום שבו כאב לי ביותר, ובעצם בלי מילים הצליחה להבין אותי.

אני מרגישה שחווית הלידה שלי נשארה עוצמתית וחיובית מאחר והייתי משוחררת ואמיתית לכל אורך הלידה. בכל ההתלבטויות במהלך הלידה ובתקשורת מול הצוות הרפואי היה לי עם מי להתייעץ ועם מי להתלבט.

לאחר הלידה זיו הגיעה שוב והעמידה הכל בפרופורציות. חוסר הוודאות של החיים עם תינוקת קטנה הוא לא פשוט בהתחלה, וזיו בשבילנו היתה מקור של רוגע.

שנינו יודעים בוודאות שגם הלידה הבאה תהיה עם זיו. התחושה שיש על מי לסמוך שייתן לנו גב ותמיכה היא הכל.

 

 

נמרוד וסיגל – לידה שניה

נמרוד:

בחודשים הקודמים ללידה החשיבות העיקרית של  הליווי שהחלטנו לקחת היה בביטחון והשלווה שהידיעה העניקה לזוגתי לקראת הלידה, אי הוודאות והחשש לקראת הלידה עצמה כמעט ולא היה קיים בגלל הידיעה שילוו אותנו לאורך כל הלידה, אני חושב שזה לא פחות חשוב מזמן הלידה עצמה.

כמובן בלידה עצמה הביטחון והרוגע שזיו השרתה עלינו, העזרה הנפשית והפיזית והידיעה שיש דמות מקצועית איתנו לאורך כל הדרך גרמה ללידה להיות כמו שהיא הייתה, אני מאמין שללא הליווי הלידה הייתה נראית אחרת...

 

לפני הלידה לא הייתי שותף לדעתה של זוגתי לחשיבות הליווי אבל קיבלתי את דעתה ורצונה ,כיום לאחר הלידה אני יודע שהליווי לא רק עזר לזוגתי בזמן הלידה אלא הוא גם עזר לי בכך שלא הרגשתי חסר אונים לעזור לזוגתי ברגעים הקשים וגם בעזרה פיזית בזמן הזה.

לכל הגברים שחושבים שליווי לידה מיותר אתם מוזמנים להתקשר אלי...

 

סיגל:

חשיבות ומשמעות בלידה –

הרצון בתחושות ביטחון ושקט במהלך הלידה הם שהינחו אותי לקחת מלווה בלידה. ידעתי איזו לידה אני רוצה אך עדיין חששתי מלעשות את זה לבד בלי ליווי של מישהי שהיתה שם ויודעת איך זה אמור לקרות. חשיבות הליווי עבורי היתה בנוכחות של מישהי בעלת ניסיון ויכולת לעזור ללידה להיות הכי קרובה ללידה אותה רציתי. 

 

תחום/סיטואציה בה היה משמעותי –

כשהגענו לחדר הלידה כל תהליך הלידה הואט משמעותית. מה עושים עכשיו? יושבים ומחכים???????? העובדה שזיו היתה איתנו אפשרה לחזור ולהניע את התהליך ולהחזיר את הצירים לקצב והתכיפות שבו היו לפני ההגעה לבית החולים.

 

צירי הלחץ!!!!!!!!!!!!! תחושת פחד הציפה אותי וחוסר אמונה שאני יכולה לעשות את זה. שוב היתה שם זיו עם המילים הנכונות, הנוכחות, ההכוונה והאמונה בי שאני יכולה לעשות את זה.

 

אחרי הלידה, עוד בחדר הלידה היה עם מי לחלוק ,לשתף להתנחם ולהתכונן... גם במהלך השהות בביה"ח, הקשר הטלפוני השיחות עם זיו שהיתה בלידה וחוותה אותה איתנו אפשרה לי לפרוק ולשתף כשנמרוד היה עסוק יותר בנעם (בכורתנו) ובהכנות לקראת חזרתנו הביתה

 

והמפגש בבית אחרי הלידה, עיבוד הדברים שהיו בלידה, סיכום משותף מכל הזויות – חוויה חשובה ומעצימה בפני עצמה

 

תודה

מ' ור' - לידה ראשונה

משמעות הליווי הייתה בהרגשה של ביטחון וחיבור בין נשים. המיילדת יותר ממוקדת בצד הטכני, רפואי, פיזיולוגי, והמלווה נותנת ליולדת את כל תשומת הלב ואת הליווי והתמיכה הנפשית פסיכולוגית.

הליווי של זיו עזר לי להתחבר עם עצמי, לקבל את הידע והניסיון מאישה נוספת. היעוץ המקצועי, מה אפשר לעשות בכדי לקדם את הלידה. הליווי נתן לי הרגשת ביטחון ואפשר לי להתמקד בתהליך הלידה.

הליווי אחרי הלידה היה מאד חשוב, מעין תחליף למקום שהאמא תפסה בעבר, מקום בטוח שניתן להתיעץ, לשאול שאלות, לא להרגיש לבד עם המצב החדש. עזרה פיזית ונפשית, אחרי ה-high  של הלידה לחזור לאדמה.

 

 

בס"ד 

הלידות של ש'

לשמחתי הרבה,זכיתי שזיו תלווה אותי בשתי הלידות של ילדי.

הלידה הראשונה  היתה מאד ארוכה וקשה. היא היתה אמורה להיות לידת בית, אך בגלל ירידת מים מוקדמת ובגלל שבסופו של דבר מילדת הבית לא יכלה להגיע הלידה הסתיימה בבית חולים.

בכל המסע המפרך הזה.. (שכלל גם קשיים אחרים כמו שלהפתעתי הרבה, המגע של בעלי בעת הצירים לא היה לי טוב... ) זיו, כשמה כן היא, היתה נקודת אור עיקרית.

המגע שלה בעת ציר הוריד את רמת הכאב בהרבה, גם נוכחותה הרגיעה אותי מאד.

נוכחות שמבטלת את עצמה למול החוויה שמולה.

בלידה הזאת זיו לא הגיעה איתי לבית החולים מכיוון שבנה הקטן נולד זמן קצר לפני כן ובעצם לא ממש תכננו שהיא תהיה מלוות הלידה, (הרי היתה אמורה להיות לי מילדת בית....)

בלידה השניה כבר ידעתי שאני רוצה שבעלי יחכה בחוץ, הנוכחות שלו גורמת לי להרגיש תלותית...

 אני צריכה רק את המגע הנשי הזה, שעוזר לי להתחבר לעוצמה הנשית.

הפעם הלכתי  מראש לבית החולים. שם לזיו היתה חשיבות מאד גדולה עבורי...

הייתי הרבה יותר מכונסת בעצמי וזה עזר מאד ללידה, שהיתה טובה, קצרה וקלה יחסית.

וזה היה כך הרבה בזכות הביטחון שהרגשתי עם זיו שהיתה כמו הפה שלי, כמו חלק מהגוף שלי שממשיך לתפקד בזמן שאני נמצאת במקום אחר לחלוטין.

יכולתי להיות רגועה כשהיא תקשרה עם המילדות. בכל ציר המגע שלה עזר והקל על הכאב, בזמן שהתחלתי לצעוק היא הדריכה אותי בעדינות לצעוק בקול נמוך ולהוריד את התינוקת למטה וזה מאד עזר, היא עודדה אותי ברגעי המשבר ועזרה לי להעביר את מסריי למילדת בלי שהייתי צריכה להיאבק על כך.

אני זוכרת רגע של משבר, שחשבתי שאני לא מסוגלת יותר... ואז לחצתי  את ידה של זיו שהיתה בתוך ידי. וזו היתה נחמה גדולה עבורי, הרגשתי שאני לא לבד בחוויה הזו.

ההרגשה שהיתה לי עם זיו היא שהיא היתה טוטאלית בנתינה ובהתמסרות שלה אלי ולמה שטוב לי...

היא היתה מאד מדויקת ועזרה לי להיות תכליתית ולא להסתבך עם עצמי.

בקיצור: אני ממליצה בחום רב לקחת מלוות לידה, זאת פונקציה חשובה מעין כמוה בלידה.

וזיו היא אישה מקסימה, בוגרת, ומסורה.

אל תהססו!!!


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים